Yeni Bir Başlangıç - Merhaba

Tüm dillerde Merhaba


Merhaba Sevgili Dostlar,

Günümüz internet çağı ve internet ile haşır neşir olan hemen hemen herkesin bir blogu var. Bu furyaya bende katılmazsam olmazdı. Aslında daha önce blog tutmak adına bir kaç girişimim olmadı değil. Hatta sedatozbay.com adresini de almıştım. Lakin şartların elverişli olmaması ve zaman sıkıntısından dolayı girişimim başlangıç aşamasında son buldu. Şimdilerde zaman ile alakalı bir sorun kalmadığından dolayı neden olmasın deyip blogger olma yolunda bir adım attım. 

İlk blog yazım olmasından dolayı yazımı olabildiğince yalın bir dille yazıp kısa tutmaya çalışacağım. Bu yazımda "neden blog, ne yazacağım, yazarken nelere dikkat edeceğim" gibi bir kaç soruya cevap vereceğim.

Neden Blog Kurma İhtiyacı Hissettim?

Aslında blog tutmamın temelinde sıradanlığı önlemek yatıyor. Hayatın rutininde boğuşurken yeni bir şeyler öğrenmek adına hiç bir şey yapmadığımın farkına vardım. Tamda bunu önlemek adına açtım blogumu. Bu sayede yeni bir şeyler öğrenmek için itici bir güç olacak blogum. Ben öğrenirken bloguma uğrayanların da bu bilgilerden faydalanabilecekler. Hem "Bilgi Paylaştıkça Çoğalan Bir Hazine" değil miydi?

Ne Yazacağım ?

Bu sorunun tam bir cevabı yok. Zira o gün, o hafta ne öğrendiysem neyi merak edip araştırdıysam onu yazacağım. Tabiki blogum öğrendiğim şeylerden ibaret olmayacak. Yeri gelecek okuduğum kitabı anlatıyor olacağım size. Yada izlediğim bir filmi. Dinlediğim müziklerden de bahsedeceğim elbet. Bana ait olan eşyalar hakkında bilgi vereceğim. Uzun kullanımda bu eşyaların nasıl tepki verdiğini irdeleyeceğiz. Bu bazen bir telefon olurken bazen bir kulaklık olacak bazen bir ayakkabı. 

Yazarken Nelere Dikkat Edeceğim?

Yazı yazmak gerçekten zor zanaat. Zira giriş yazısını yazmak için bile bir saati şimdiden doldurdum. Konuşmak gibi değil. Düşünüp, doğru kelimeleri bulup, bunları bir araya getirip cümle oluşturmak zaman alan bir iş. Buradan kalın kalın kitapları yazan yazarlara sonsuz saygılarımı iletiyorum. 

Blog yazarken en dikkat edeceğim hususların başında düzgün Türkçe kullanımı gelecek. Zira dil çok önemli bir husus. Sosyal medyanın da yaygınlaşması ile birlikte dilimiz o kadar kötü kullanılır oldu ki maalesef benliğini kaybetmeye başladı. O yüzden bu konuda elimden geldiğince dikkat etmeye çalışacağım. Bu konudaki hatalarımdan dolayı lütfen yorum kısmından beni uyarın. 

İnternette varolmak ve görünmek için en temel şart özgün olmak. Bunu ben değil Google söylüyor. Malum ziyaretçi trafiğini yöneteninde Google olduğunu düşünürsek bu söylediğini yabana atamayız. O yüzden blog yazılarım mümkün mertebe benim cümlelerimle yazılmış özgün içeriklerden oluşacak. Araştırdığım konuların kaynaklarını da ayrıca yazılarımın sonunda yer vereceğim. 

Blogumu Nasıl Kurdum?

Şuradaki yazımda ayrıntılarını açıkladığım üzere blog alt yapısı için Google'ın bir servisi olan Blogger'ı tercih ettim. Alan adımı  GoDaddy firmasından satın aldım. Tema olarak Jugas şablonunu kullandım.

Kendime Söz 

Burada kendime bir söz vermiş olayım. Blogumda haftada en az bir içerik gireceğim. Bu  içeriği girerken düzgün bir Türkçe ile yazılmış olmasına dikkat edeceğim. İçerik bir araştırma ürünü olacak ve tamamen kendi cümlelerimle yazacağım. Özgünlük adına elimden geleni yapacağım.

Evet dostlar kendime ve size verdiğim sözüde yazdığıma göre artık yazımı sonlandırabilirim. Bir başka yazıda görüşmek dileğiyle...

Hoşçakalın.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

#BirKanalBirVideo - Evet Ne Söylüyorduk

#İzledim - Recep İvedik 5 Film Yorumu

Bir Başkadır Benim Memleketim Dedirtecek 20 Kapadokya Fotoğrafı

#Dinledim - INNA - Gimme Gimme

İlk Yurtdışı Alışverişim Hüsranla Sonuçlandı - #Güncelleme Ürün Geldi