Aliexpress Alışveriş #1 5 Liralık Kulaklık İncelemesi

Aliexpress Logo


Merhaba Dostlar,

Bugün daha önce şu konu bahsettiğim kulaklığın incelemesini gerçekleştireceğiz. 5 liralık kulaklığın neyini inceliyorsun demeyin. Bu kulaklık ilk yurtdışı alışverişim olması münasebetiyle benim için önemli. Diğer taraftan 5 liralık bir kulaklık olsa da gerçekten işini yapan bir kulaklık. 

Ürünü şuradaki linkten 2 dolar mağaza indirimiyle 1.5 dolara satın aldım. Satın alırken İninal kartımı kullandım. İlk alışveriş olmasından dolayı ürünün kalitesi v.s önemli olmadığından ilk bulduğum kulaklığı almıştım. Ürünün bana ulaşması tamı tamına 55 gün aldı. Kargo takip numarası da hikaye çıkınca disput açtım. Sonra dispute süresinde ürün ulaştı. Dolayısıyla açtığım disputeu kapatıp paranın satıcıya geçmesini sağladım. Şimdi gelelim kulaklığın incelemesine. 


Ürün Özellikleri 

Ürün standart bir kulak içi kulaklık görünümünde. 3.5 mm jack girişi olan tüm ürünlerle kullanılabiliyor. Kulaklık üzerinden konuşmamızı sağlayacak bir mikrofon bulunmuyor. Ayrıca ses açma kapama gibi fonksiyonel tuşlarda ne yazık ki yok. Sanırım 5 liralık bir kulaklıktan da çok bir şey beklemek hata olur. Ürünün kablo kalınlığı ortalamanın altında. Cebimde dolandırıyım istediğimde kullanırım denilecek bir kulaklık değil. Kopacakmış hissi uyandırıyor. O yüzden ben evde telefonda dizi film izlerken kullanıyorum. Ürünün kırmızı, altın, mavi, yeşil, pembe, siyah altın, ve gri olmak üzere 7 renk seçeneği bulunuyor. Son olarak ses seviyesine değinecek olursak ses seviyesi yorumlarda belirtildiği gibi berbat ötesi cızırtılı çok kötü v.s değil. 


Alınır Mı ? 

Normal satış fiyatı bizim paramızla 13 liraya falan geliyor. Alınır mı sorusuna gelirsek normal satış fiyatı üzerinden kesinlikle alınmaz. Zira biraz daha üstüne daha güzel kulaklıklar mevcut. Ancak benim gibi 2 dolar mağaza indirimi denk getirip ilk defa yurtdışı alışverişi yapacaksanız olabilir. 

Bir sonraki inceleme konusunda görüşmek üzere.

Hoşçakalın. 


Ürün Görselleri

Aliexpress Alışveriş

Aliexpress Alışveriş
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

#BirKanalBirVideo - Evet Ne Söylüyorduk

#İzledim - Recep İvedik 5 Film Yorumu

Bir Başkadır Benim Memleketim Dedirtecek 20 Kapadokya Fotoğrafı

#Dinledim - INNA - Gimme Gimme

İlk Yurtdışı Alışverişim Hüsranla Sonuçlandı - #Güncelleme Ürün Geldi