#İzledim - Recep İvedik 5 Film Yorumu

Recep İvedik 5

Dikkat bu yazı Recep İvedik 5 filmi hakkında spoiler içerebilir. Bunu dikkate alarak yazıyı okuyun. 

Merhaba Dostlar,

Hafta sonu ile ilgili planlar yaparken bu sefer planlarımın arasına sinemayı da ekledim. Sinemalarda ne var ne yok vizyondaki filmler neler derken gözüme Recep İvedik 5 filmi ilişti. Normalde Türk komedi filmlerinden çok haz etmem. Çoğunlukla başta bilim kurgu filmleri olmak üzere korku filmleri ve eski çağ filmlerini severim. Vizyondaki filmlere baktığımda en çok salonun Recep İvedik 5 filmine ayrıldığını gördüm. Ablamın da gazıyla Recep İvedik 5 filmine gitmeye karar verdik.

Şahan Gökbakar'ın Recep İvedik tiplemesiyle tanışmam "Dikkat Şahan Çıkabilir" antimedya-skeç şovuna dayanır. Her ne kadar şov olarak hoşuma gitse de 2008 de filme dökülmesiyle aynı sempatiyi film üzerinde hissedemedim. Hoş yayınlandıktan sonra film en çok izlenen Türk filmleri sırasına girdi.

Recep İvedik 5 Film Yorumum

İlk defa bir Recep İvedik filmi için sinemaya gittim. Bilenler bilir İvedik filmleri arasında bir bağlantı yoktur. Her bölüm ayrı bir konuyu ele alır. Bu sefer bir önceki filmden sadece "Kara Ambar Kamyoncular Derneği" şoförleri dahil edilmiş. Özetle konusuna değinecek olursak; vefat eden mahalle tanıdığının yarım kalan işini tamamlamak için otobüsle milli takım yurt dışına götürülür. Yolda yemekten dolayı zehirlenip müsabakalara katılamayacak olan sporcular yerine kamyoncular çağırılır ve olaylar bunun üzerine gelişir. Konu vasat olsa da sonuçta Recep İvedik filmlerinde konudan ziyade espiriler skeçler v.s önemlidir. Nihayetinde kaba saba bir ana karakteri olan komedi filminden sanatsal bir şey beklemek çokta yerinde olmayacaktır. İnternet de kötü yorumlara takılıp da tereddüte düşmeyin. Amacı güldürmek ve Recep İvedik 5 bunu çok iyi yapıyor.

Film içerisinde Milli Takım olduğundan dolayı gururumuzu okşayan bir çok sahne mevcut. Özellikle filmin sonunda Recep İvedik'in bir bayrak sallayışı var ki hayranlıkla izlersiniz. Diğer taraftan yayınlanmadan önce fragmanda görünen Azerbaycan ile yapılan boks müsabakası filmden kaldırılmış. Yerinde de bir karar olmuş. Zira hassas bir konu. 

Sonuç itibariyle hafta sonunu birazcık kafa dağıtayım biraz güleyim ailem ile güzel vakit geçireyim diyorsanız ve sanatsal anlamda bir kurgu beklentiniz yoksa Recep İvedik 5 filmini tavsiye ederim. Puanlama yapmak gerekirse 7/10 verebilirim. 


Recep İvedik 5 Film Detayları

Film                   : Recep İvedik 5
Oyuncular          : Şahan Gökbakar, Deniz Ceylan, Orkan Varan, 
Yönetmen          : Togan Gökbakar
Film Türü           : Türk Filmi, Komedi,
Vizyon Tarihi     : 17 Şubat 2017
IMDB                 : 4.1/10 - 20.02.2017
Sinemalar.com    : 4.9/10 - 20.02.2017
Beyaz Perde        : 2.2/5 - 20.02.2017
Film Özeti           : Recep İvedik serisinin beşinci filmi olan yapımda Recep bu sefer yanındaki ekiple birlikte yarım kalan önemli bir işi tamamlamak için yollara dökülüyor. Çeşitli spor dallarında profesyonel olarak ter döken genç sporcuları müsabakalara taşımayı görev edinen İvedik, kaş yaparken yine göz çıkartıyor ve Türkiye'yi atletizm, boks, güreş vb. sporlarda temsil etmek İvedik ve ekibine düşüyor!

Recep İvedik 5 Film FragmanıRecep İvedik 5 Filmden Kareler

Recep İvedik 5
Recep İvedik 5 Filminden Kareler

Recep İvedik 5
Recep İvedik 5 Filminden Kareler

Recep İvedik 5
Recep İvedik 5 Filminden Kareler

Recep İvedik 5
Recep İvedik 5 Filminden Kareler

Recep İvedik 5
Recep İvedik 5 Filminden Kareler

Recep İvedik 5
Recep İvedik 5 Filminden Kareler

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

#BirKanalBirVideo - Evet Ne Söylüyorduk

Bir Başkadır Benim Memleketim Dedirtecek 20 Kapadokya Fotoğrafı

#Dinledim - INNA - Gimme Gimme

İlk Yurtdışı Alışverişim Hüsranla Sonuçlandı - #Güncelleme Ürün Geldi