Hakkımda

Merhaba ben Sedat,

1992’in bir kış gecesinde Çorum’da doğdum. İlköğrenimimi 3. Sınıf dışında memleketimde tamamladım. 3. Sınıfı ailevi nedenlerden dolayı Kayseri’de okudum. Ortaokulu tamamladıktan sonra yine ailevi nedenlerden dolayı Kocaeli iline taşındık. Bizim dönemin sınavı olan OKS’ye (Orta Öğretime Geçiş Sınavı) girip denizcilik lisesini kazandım. Ancak annemin “Oğlum hayatın denizlerde geçecek gitmeni istemiyorum.” demesiyle vazgeçip bilgisayar bölümü olan bir meslek lisesine yazıldım. Buradan 2010 da mezun olduğumda bir hastalık baş gösterdi. (Kronik Böbrek Yetmezliği) Dolayısıyla öğrenimimi devam ettiremedim. Aralık 2011 de abimden aldığım böbrek ile nakil oldum. 2014 yılında yapılan sınavla Milli Eğitim Bakanlığında memur olarak göreve başladım. Hala aynı görevi yürütmekteyim. 

Göreve başladıktan sonra yarım kalan eğitimimi tamamlamak adına Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne yazıldım. Ancak iş ve ders aynı anda zor olduğundan fazla devam ettiremedim. İlgilendiğim bir alanda değildi. Tekrar sınava girerek Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Turtep) bölümünü kazandım ve halihazırda bu bölümü okumaya devam ediyorum.  

Neden Blog? 


Küçüklüğümden beri hep bilgisayara ve internete merak duymuşumdur. Evimde bilgisayar olmadan önceki dönemlerde internet kafelerde sürekli ücretsiz servislerde siteler açıyor onları geliştirmeye çalışıyordum. Liseyi de bilgisayar bölümü seçmemdeki etmenlerden biridir zaten bu merakım. Lise yıllarında arkadaşlarla o zamanlar oldukça yaygın olan forum sistemleri üzerine bir deneme gerçekleştirmiştik. Ancak ortaklıktan gelen her kafadan bir ses olayıyla çokta yürütemedik. 
Daha önce kendi adıma aynı domaini alsam da vakit yetersizliğinden dolayı yürütememiştim. Şimdi tekrar bir başlangıç yaparak bu sefer düzenli bir şekilde blog tutmayı planlıyorum. Kendi kişisel yazılarımın yanında araştırmalar yaparak özgün yazılar yazacağım. Amacım öğrendiğim bilgilerimin kalıcı olmasını sağlamak ve araştırdığım konuya merakı olan insanlara yardımcı olmak. Bloğumda şu aşamada ticari bir amaç gütmüyorum.  Ancak ileride bu durum değişir mi şimdiden kestirmek güç. 

Blog Altyapısı

Bloğumun alt yapısına karar verirken oldukça zorlandığımı söylemeliyim. Zira iki seçenek vardı karşımda. Ya ücretsiz olan ve blog denilince akla ilk gelen sistem Blogger’ı kullanacaktım ya da bir host satın alıp wordpress kuracaktım. Her ikisinin de belli avantajları ve dezavantajları var. En son rahat kullanım açısından daha iyi olduğunu düşündüğüm ve Google’ın bir markası olan Blogger’a karar verdim. Kolay kullanımı olmasının yanı sıra hem güncellemelerle uğraşmayacaktım hem de ücretsiz kullanacaktım. Blog sistemine karar verdikten sonra domain için karar verme aşamasına geldim. Domain ismi belliydi zaten kişisel blog açacağımdan ad soyad şeklinde alacaktım. Tabi ad.com/net/org alan adları çoktan alınmıştı. Gönül ister ki bunlardan birine sahip olalım. Bir kaçına ulaşıp satıp satmayacaklarını da sordum ancak sonuç olumsuz tabi. Alan adı kararı sabit olduğundan domaini hangi firmadan almalıyım sorusuna geldi sıra. Birkaç Türk firmasından baktım önce. Sonra GoDaddy firmasında olan kampanya ile 2.5 TL civarında bir fiyatla aldım domaini. 
Domain ve yazılım konusunda karar verdikten sonra artık son aşama olarak temayı seçmem gerekiyordu. Blog kurmamdaki aşamalardan en fazla zamanımı alan kısım oldu. Zira o kadar çok güzel tema vardı ki seçim yapmak çok zordu. En son kategori bazında işlevsel ve görünüm açısından hoşuma giden Sora Templates yapımı Jugas temasında karar kıldım. 


İletişim

Herhangi bir konuda benimle iletişime geçmek isterseniz sosyal medya hesaplarımdan ulaşabilir, iletişim sayfası üzerinden mesaj gönderebilirsiniz. Mümkün olan en kısa sürede dönüş yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

#BirKanalBirVideo - Evet Ne Söylüyorduk

#İzledim - Recep İvedik 5 Film Yorumu

Bir Başkadır Benim Memleketim Dedirtecek 20 Kapadokya Fotoğrafı

#Dinledim - INNA - Gimme Gimme

İlk Yurtdışı Alışverişim Hüsranla Sonuçlandı - #Güncelleme Ürün Geldi